Kostel Božského Srdce Páně

Farnost Hlubočky byla ustanovena v r. 1912. Do té doby obec spadala pod farnost Velká Bystřice, kde se také pohřbívalo.

kostel_hlubockyJiž v roce 1880 byly první snahy o vybudování vlastního farního kostela. Záhy se však ukázalo, že to není snadný úkol. Nedostávalo se finančních prostředků a ani císařské úřady tomu nebyly nakloněny. Až v roce 1904 se znovu oživila myšlenka na vybudování farního kostela. V květnu 1908 byl položen základní kámen a započato s tolik očekávanou stavbou. V červnu 1910 stavba byla dokončena a kostel vysvěcen.

Kostel, postavený v novorománském stylu s délkou 31 m a šířkou 11 m byl dedikován Božskému Srdci Páně. Na západní straně se tyčí věž vysoká 25 m s třímetrovým železným křížem. Z původních tří zvonů zůstal po válkách nejmenší sv. Florián od mistra Richarda Herolda z Chomoutova. V té době byl také zřízen místní hřbitov. Od r. 1960 je Hlubočská farnost spravována excurendo z Velké Bystřice. Mše Svatá je zde v pátek v 17.00 hodin a v neděli v 9.30 hodin.